
Maandag 08 September 2008 18:04 Laatste aanpassing (Dinsdag 23 September 2008 17:01)
Webdesign
Vandaag is siod.nl, een site die ik gebouwd heb, goedgekeurd m.b.t. waarmerk drempelvrij. De site voldoet aan alle 16 ijkpunten van prioriteit 1.
Dat is leuk, maar ik wil meer.
Ik wil heel graag dat de site goedgekeurd wordt m.b.t. de Webrichtlijnen. Dat is pas echt cool (vind ik dan). Maar dan moeten er nog wat nootjes gekraakt worden.
Het design maakt het nu bijvoorbeeld (voor zover ik kan nagaan) onmogelijk om aan R-pd. 6.2 te voldoen: "Zet de inhoud van de pagina in de HTML broncode op volgorde van belangrijkheid".
Een combinatie van een krimpende middenkolom en drie vertikale stippellijntjes die ten allen tijde tot aan de onderkant moeten doorlopen, maakten dat ik de code niet op volgorde van belangrijkheid kon zetten.
Jammer, ook in verband met zoekmachines bijvoorbeeld. Ik heb er een aantal dagen (plus nachten) op gezwoegd, maar moest uiteindelijk de handdoek in de ring gooien.
Jammer dat de vertikale positionering van elementen zo beroerd geïmplementeerd is in de huidige CSS.
En zo zijn er nog wat dingen.
Ik hoop hier uit te komen.
Er zijn overigens op moment van schrijven nog maar twee websites die geheel voldoen aan de webrichtlijnen: