Jump to navigation Jump to sub-content
Je installeert wel eens een nieuw programma op je computer. Je bent er inmiddels aan gewend dat dit soms ellende oplevert. Je accepteert inmiddels dat het installeren van anti-spyware of anti-andere-rotzooi soms zelf een bron van ellende is. Zoals vanmorgen toen mijn computer nieuw meer wilde opstarten (bedankt Spyware Doctor).
Okay, dat kan ik allemaal hebben. Maar er is ook iets wat ik niet kan hebben en waar je helemaal machteloos tegenover staat.
Dat zijn plotselinge vreemde geluidjes uit je computer. Dat had ik sinds gisteren ineens. Het klonk ongeveer als 'blie-iep'. Of 'kling-klong'.
Wat is hier aan de hand? Spyware? Maar welke spyware programmeur zou er nou een geluidje aan zijn programma hangen, want je wilt toch juist ongemerkt blijven. Of is het treiter-ware?
En terwijl je een foutmelding nog vaak kunt vinden op de duizenden forums die er zijn op het internet, sta je bij zo'n geluidje vrij machteloos. Je hoeft natuurlijk niet te gaan zoeken op 'kling klong'. Want de kans dat iemand anders ook deze omschrijving gebruikt is vrij nihil.
Het doet me een beetje denken aan een vogelgids waarin geprobeerd wordt het geluid van een vogel te omschrijven. Ook een hopeloze onderneming. Bert Visscher laat dat op overtuigende wijze zien!
Zie Bert Visscher zijn commentaar op de omschrijving van vogelgeluiden in een vogelgids.
Uiteindelijk ben ik er achter gekomen waar het geluidje vandaan kwam. Ik kon weer rustig slapen.
| < Vorige | Volgende > |
|---|
Bouw je websites en heb je vragen? Neem een kijkje op Fronteers-IRC. Ook niet-leden zijn welkom.
Ik ben een front-end web developer, gespecialiseerd in Joomla en specialiserend in de Webrichtlijnen.
Ik ontwerp / design geen websites.
Neem eens een kijkje op "The Green Cuckoo, a new clothing label designed to meet today's concerns", een initiatief van een vriend van mij. Mooie T-shirts!